„Viac dosiahnete nehou a vľúdnosťou než tvrdosťou a ostrými výčitkami” sv. Angela

Turnaje

Turnaj o putovný pohár svätej Angely

Dňa 29.1.2015 sa žiaci nášho gymnázia zúčastnili Turnaja o putovný pohár sv. Angely, ktorý sa konal v Trnave.  Vo futbale súťažili žiaci: Samuel Kozlovský (KA), Šimon Ďuriač (KA), Roman Kliman (TA), Peter Miškolci (TA) a Pavol Lučanič (SA), ktorí obsadili 2. miesto. Súťaž v stolnom tenise vyhralo naše družstvo v zložení: Tomáš Trutz (TA), Lea Lavrinčíková (KA) a Martin Búran (KA), takže sme ich zásluhou získali putovný pohár v stolnom tenise. Fotografie si môžete pozrieť tu:

Školský futbalový turnaj

Tradičný školský futbalový turnaj prebehol tentokrát 1. decembra 2014 a zúčastnilo sa ho 6 tímov: Kvinta A, spojené družstvo I.A a II.A, Septima A, IV.A, IV.B a Oktáva A.

Systém turnaja bol "každý s každým", takže spolu sa odohralo 15 zápasov. Zhodou okolností sa v poslednom zápase stretla IV.A, ktorá dovtedy prešla turnajom bez straty bodu, a IV.B, ktorá stratila jediný bod pri remíze. Takže sme tu mali veľké finále. V ňom pomerne jednoznačne zvíťazila a zlaté medaily si teda nakoniec odniesla IV.A2. miesto patrí IV.B a bronz Septime A. Našim úspešným športovcom gratulujeme!

TURECKO - blízke i vzdialené

V sobotu 8.11.2014 sa naše študentky zúčastnili KVALIFIKÁCIE NA MAJSTROVSTVÁ SVETA ŠKOLSKEJ MLÁDEŽE V ORIENTAČNOM BEHU 2015, ktorá sa konala v Sliači. Aj napriek tomu, že dve členky zo štvorčlenného družstva vyradil zákerný vírus a vyzeralo to, že nikam nepocestujeme, družstvo v poslednej chvíli zachránila Monika Fuksová, ktorá doplnila už naše skúsené orientačné bežkyne Miriam Cidoríkovú a Lucku Matejíčkovú.

Dievčatá podali výborný výkon. Miriam  skončila na 2. mieste, Lucka na 4.mieste a Monika, po trochu nevydarenom, začiatku na 12. mieste. Po konečnom zrátaní však ako družstvo obsadili výborné 1. miesto.

Boli sme nadšené a ja som už videla moje baby v Turecku, ale rýchlo sme vytriezveli, lebo všetko závisí od rozhodnutia SZOŠ a pridelení financií na túto akciu. Stále však verím, že nádej zomiera posledná a dievčatá na majstrovstvách sveta dostanú šancu.

Ľ.F.

Turnaj uršulínskych škôl

Dňa 23.10.2014 sa uskutočnil Turnaj uršulínskych škôl o putovný pohár svätej Uršule, ktorý bol pre nás veľmi úspešný. Získali sme 1. miesto a putovný pohár vo vybíjanej2. miesto vo florbale. Gratulujeme!

Úspechy v cezpoľnom behu

Dňa 10.10.2014 sa naše študentky zúčastnili krajského kola v cezpoľnom behu na Železnej studničke. V silnej konkurencii obsadili výborné tretie miesto v kategórii študentiek. Našim šikovným dievčatám srdečne blahoželáme.