„Viac dosiahnete nehou a vľúdnosťou než tvrdosťou a ostrými výčitkami” sv. Angela

Život v škole

Neváhajte a prídťe sa pozrieť na aktuálity zo života školy na na náš facebook alebo instagram 

 

Venček tried II.A a Sexta A

 

piatok 9.12.2016 sa študenti Sexty A a II.A konečne dočkali:) Po viac ako dvoch mesiacoch učenia sa krokovým variáciám spoločenských a latinskoamerických tancov prekvapili seba, rodičov, učiteľov a svojho tancmajstra výborným výkonom na spoločnom Venčeku.

 

Predviedli svoje tanečné schopnosti a spolu s ostatnými vytvorili príjemnú a radostnú atmosféru, za čo im ďakujeme!!

 

Mgr. Lenka Muržicová, Mgr.Jana Malotová a Mgr.Peter Rohal

 

 

 

 

 

 


 


  

Školský výlet – KA

 

ODCHOD: 14:55 Bratislava – SMER: Prievidza

 

Vo štvrtok 28.5. presne o 14:55 to všetko vypuklo. Teda, ak mám byť presná, celé sa to  už začalo ráno, keď sme prišli do školy tak trochu nezvyčajne – s batožinou. Po šiestej hodine sme sa všetci účastníci zájazdu premiestnili na hlavnú stanicu. Odtiaľ sme to zobrali rovnou čiarou na miesto výletu.

 

Prišli sme podvečer, preto nám zostával čas už len na vybalenie, večeru a krátku prechádzku po okolí. Na druhý deň sme mali program o čosi plnší. O deviatej nás pri bráne Bojnickej zoo čakala pani chovateľka, ktorá nám zaujímavo porozprávala tak o histórií zoo, ako aj o zvieratách, ktoré sme mohli počas prehliadky vidieť. Po dobrom obede sme sa premiestnili do Bojnického zámku a odtiaľ na sokoliarsku show sokoliarov Aquila, kde sme si mohli vyskúšať držať dravca na ruke. Zopár odvážlivcov si vyskúšalo aj prílet dravca na ruku. Nezaostávali ani pani profesorky :) Príjemnou bodkou na záver bola návšteva kúpeľov.

 

Druhý deň sme prežili v športovom duchu. Na rade bola naša triedna hra -baseball. Odmenou,  ako aj pre víťazov, tak aj pre porazených bola opekačka, na ktorej sme si ulahodili všetci. Po nej sme už počúvali výklad pani europoslankyne Anny Záborskej, ktorá nám porozprávala o náplni práce bežného europoslanca.

 

Nastal deň odchodu. Poslednýkrát sme zamkli naše izby a plný nových zážitkov sme sa vybrali na cestu domov.

 

Na záver chcem touto cestou v mene celej triedy veľmi pekne poďakovať pani profesorke Poliakovej a pani profesorke Jurčovičovej za starostlivosť a trpezlivosť počas celého výletu.

Veľké ďakujem právom patrí aj pani Čertíkovej, bez ktorej by tento výlet nebol taký dokonalý aký bol :)

 

Vicky Gabašová

trieda KA, šk. rok 2014/2015

  


  
Aké bolo "branné" prvákov a druhákov?
 

Ráno sme sa mali všetci stretnúť o 8:30 hod. na konečnej zastávke  trolejbusu č. 203, na Kolibe. Keď konečne dorazili aj naši profesori, zostalo nám  už iba počkať na dvoch spolužiakov, ktorí si trošku zmýlili zastávku. Keď sme vyrazili na „namáhavú túru“ bolo asi 8:55. Vyšľiapali sme na kopec, kde sa rozprestieral  známy Kamzík.

Profesori nám poukazovali celé okolie a pridali k tomu i mnohé príhody a zážitky , ktoré nám hneď vykúzlili úsmev na perách, týmto však naša cesta ešte zďaleka neskončila. Z Kamzíka sme totiž pokračovali na Železnú Studienku. Cestou sme rozoberali  rôzne témy ,hádali logické úlohy,  kráčali a popritom sledovali červenú značku. Nebolo to však jediné, čo sme počas cesty stihli. Mali  sme aj jednu úlohu: preniesť ťažké bremeno istý úsek cesty.  Bremenom bol náš unavený p. profesor Rohal.  Úlohy sa zmocnili naši siláci – chalani, ktorých bolo až šesť. Po skončení úlohy sme si dali spoločnú fotku a pokračovali sme v ceste. Keď sa nám už pomaly začali míňať niektoré témy na rozprávanie, dorazili sme do cieľa. Znovu sme sa trochu zasmiali a potom sme sa vydali na cestu domov.

Spolu sme prišli až na Patrónku, kde sme sa rozlúčili a každý išiel svojou cestou.

 

Za podelenie o svoje zážitky z branného cvičenia ďakujeme Kristíne Rafajovej a Michaele Pallesichovej z I.A 

                               

          

 

žiacka knižka
Používateľské meno Heslo
web-mail
Používateľské meno Heslo
Aktuálny dátum
24.09.2020
Meniny má : Luboš, Lubor